Pro dopravu ZDARMA zbývá 111,11 €

Přegripování záruka skvelého pocitu z hry

23/09/2020

Golfové palice vám začínajú preklzávať medzi prstami a hra s nimi už nie je to čo skôr? Kúpa nových palíc je ale dosť nákladná. Preto radšej zvoľte ich přegripování. Poradíme vám, ako správne grip vybrať a opäť zažiť ohromujúci pocit z hry.


Grip a hráč ako jedno telo


Držadlo golfové palice je možno trochu opomínanou častí. Pritom na správnom výbere dosť záleží. Pokiaľ pri uchopení hokejky nepocítite to pravé spojenie, odrazí sa zlý pocit na vašej hre. Preto odporúčame venovať gripu väčšiu pozornosť a raz za čas ho vymeniť.


Kedy je vhodný čas na výmenu?


Všeobecne platí, že by každý hráč mal meniť grip 1 × za sezónu. Ak ste športový golfista, meňte radšej 2 až 3 × ročne. Ak používate niektoré palice častejšie, sú zákonite opotrebovanejší a zaslúži si nutnú starostlivosť. Či meniť pred sezónou či po nej, to už necháme na vás. Dôležité je, aby vám grip nekĺzal z rúk - čo ovplyvňuje aj jeho zodpovedajúcu veľkosť.


Presná veľkosť gripu má vplyv na váš švih


Na skvele odvedenú hru pôsobí tiež typ, rozmer či tvrdosť gripu. Na prvom mieste však zostáva vhodná veľkosť. Pri nesprávnom výbere šírky gripu môžete mať pocit, že vám palicu vypadáva a komfort pri hre je absolútne nepostačujúce. Záleží tiež na už spomínané tvrdosti. Mäkšie grip je rozhodne príjemnejšie, ale počítajte s tým, že sa čoskoro opotrebuje. Na druhú stranu použitia tvrdšieho gripu je oveľa efektívnejšie.
 

3 základné veľkosti gripu:

  • štandardné dámsky či pánsky
  • midsize
  • jumbo

V prípade, že vám nepadne ani jedna z uvedených veľkostí, pridáva sa pod grip špeciálnou páska, ktorá zaistí, že vám palicu bezchybne sadne do ruky a vykonaný pohyb tak bude perfektné.

Ak si stále nie ste istí pre aký grip sa rozhodnúť, dôverujte nášmu profesionálnemu prístupu. Zastavte sa za nami na predajňu v Brne, kde vám přegripujeme palice už od 2,96€(Ak zakúpite grip u nás). Tešíme sa na vás.

Přegripování záruka skvelého pocitu z hry